Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: Marcové záverečné 9. kolo zostane v Ťumeni, rozhodla IBU

PJONGČANG 14. februára (SITA) - Ruský Ťumeň v súlade s pôvodným plánom bude 22. - 25. marca dejiskom záverečného 9. kola biatlonového Svetového pohára 2017/2018. Rozhodla o tom exekutíva Medzinárodnej biatlonovej únie. IBU o tom informovala prostredníctvom tlačovej správy na svojom webe.

V platnosti zostávajú aj dve záverečné podujatia "druholigového" IBU Cupu v Rusku, konkrétne 7. kolo v Uvate (10. - 11. marca) a 8. kolo v Chanty-Mansijsku (14. - 17. marca).

IBU skonštatovala, že Medzinárodný olympijský výbor (MOV) neprejavil výhrady k zotrvaniu pri organizovaní podujatí v Rusku, ktoré termínovali pred rozhodnutím o nespôsobilosti národnej antidopingovej agentúry RUSADA, čo sa týka všetkých troch uvedených prípadov. Ďalším dôvodom, ktorý viedol k spomenutému verdiktu výkonného výboru IBU, je záver telefonickej konferencie Asociácie medzinárodných federácii olympijských zimných športov (AIOWF) z 9. decembra 2017, že všetky podujatia v Rusku počas sezóny 2017/2018 sa môžu konať, ak medzičasom nevyvstanú dôležité nové právne dostatočne podložené dôkazy v súvislosti s vyšetrovaním štátom podporovaného a krytého dopingu v predmetnej krajine.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.