Ivona Fialková so životným úspechom: "Tešia ma zvládnuté stojky"

Anterselva 16. februára (TASR) - Slovenská biatlonistka Ivona Fialková obsadila 6. miesto v nedeľných stíhacích pretekoch na MS. V talianskej Anterselve zaostala za domácou víťazkou Dorotheou Wiererovou o 35,7 sekundy. Paulína Fialková bola na 17. priečke (+1:32,2 min).

Viac informácií
Ivona Fialková v stíhačke s ďalším výborným výsledkom, Otčenáš tiež bodoval

Štvorica slovenských mien nevynechala nedeľňajší program Majstrovstiev sveta v biatlone v Anterselve. Najlepší výsledok dosiahla Ivona Fialková, bodovali aj Paulína Fialková a Martin Otčenáš. Počas uplynulého týždňa boli v akcii aj dvaja účastníci IBU pohára.

Martin Otčenáš šokoval biatlonový svet: "Takto som si to predstavoval"

Anterselva 15. februára (TASR) - Sobotňajší šprint mužov na 10 km na MS v talianskej Anterselve vyhral Rus Alexandr Loginov, druhý skončil Francúz Quentin Fillon Maillet (+6,5), tretí finišoval ďalší Francúz Martin Fourcade (+19,5). Slovenský reprezentant Martin Otčenáš obsadil konečné 13. miesto (+1:11,2 min.), čím dosiahol najlepší výsledok v kariére.

Pri premiére na tohtoročných MS Ivona Fialková zažiarila, dostala sa do Top 10

Už počas druhého dňa Majstrovstiev sveta v biatlone v Anterselve slovenský tábor prežil veľký úspech. Ivona Fialková sa v rýchlostných pretekoch prebojovala do Top 10, čo sa pred ňou podarilo ôsmim slovenským reprezentantom, respektíve reprezentantkám.